Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie

Kategoria: Zdrowie

Nie stój w kolejce do poradni - zapisz się przez Internet. Wyszukaj najlepszy termin w ponad 200 poradniach w prawie 30 szpitalach całego województwa. Sprawdź, czy nie ma bliższych terminów niż w rejestracji telefonicznej. Zobacz gdzie jeszcze przyjmuje Twój ulubiony lekarz. Uzyskaj dostęp do własnej dokumentacji medycznej przez Internet - nie będziesz musiał kserować jej w podmiocie leczniczym. Załóż konto na Portalu Pacjenta Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie (ezdrowie.wrotapodlasia.pl) i korzystaj z bezpłatnych usług.

Jak zapisać się do lekarza przez Internet?

ZAŁÓŻ KONTO – Na portalu ezdrowie.wrotapodlasia.pl załóż konto pacjenta i zaloguj się na nie (jeśli nie Wiesz jak założyć konto, kliknij i zapoznaj się z instrukcją:

https://ezdrowie.wrotapodlasia.pl/pomoc/podrecznik-uzytkownika-1/konto-na-portalu-pacjenta)

Przejdź do systemu e-Rejestracja (Moje e-Zdrowie-> eRejestracja).

REJESTRUJ SIĘ DO LEKARZA - Wybierz:

podmiot leczniczy

poradnię

lekarza

preferowaną datę i godzinę wizyty

Zatwierdź dokonany wybór

Na adres email powinieneś otrzymać:

potwierdzenie rezerwacji wizyty

potwierdzenie terminu wizyty przez podmiot leczniczy. Postępuj zgodnie z informacjami zawartymi w mailowym potwierdzeniu wizyty.

Szczegółowa instrukcja eRejestracji na Portalu Pacjenta

https://ezdrowie.wrotapodlasia.pl/pomoc/podrecznik-uzytkownika-1/erejestracja

Jak przez Internet uzyskać dostęp do swojej elektronicznej dokumentacji medycznej?

WYRAŹ ZGODY - W każdym podmiocie leczniczym, w którym się leczysz, a który jest podłączony do systemu PSIeZ, wyraź zgodę na przekazywanie danych na poziom regionalny.

Twoja dokumentacja, wytworzona w tych podmiotach po wyrażeniu zgody, będzie widoczna dla Ciebie na Portalu Pacjenta (ezdrowie.wrotapodlasia.pl)

AKTYWUJ SWOJE KONTO - W dowolnym podmiocie leczniczym, podłączonym do systemu PSIeZ (lista podmiotów znajduje się tutaj: https://ezdrowie.wrotapodlasia.pl/projekt-psiez/wykaz-podmiotow-w-ktorych-mozna-aktywowac-konto-na-portalu-pacjenta), uzyskaj kod PIN do aktywacji konta.

Aktywacja konta zapewni Ci możliwość przeglądania Twojej dokumentacji medycznej.

Zaloguj się na swoje konto na Portalu Pacjenta ezdrowie.wrotapodlasia.pl

W ustawieniach konta, kliknij Aktywuj konto i wprowadź uzyskany kod PIN. Aktywację konta wykonuje się tylko raz, chyba, że zresetujesz hasło, wtedy w podmiocie leczniczym musisz znowu poprosić o kod PIN.

PRZEGLĄDAJ DOKUMENTACJĘ - Przejdź do systemu Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (Moje e-Zdrowie-> Elektroniczna Dokumentacja Medyczna).

W systemie EDM będzie widoczna Twoja dokumentacja medyczna, wytworzona w podmiotach, w których wyraziłeś zgody.

Szczegółowa instrukcja dotycząca Elektronicznej Dokumentacji Medycznej na Portalu Pacjenta

https://ezdrowie.wrotapodlasia.pl/pomoc/podrecznik-uzytkownika-1/elektroniczna-dokumentacja-medyczna