Puchar Polski Nordic Walking wyróżniony

Kategoria: Informacje prasowe

pucharPuchar Polski Nordic Walking znalazł się w gronie 11. Najlepszych Produktów Turystycznych 2017 Województwa Podlaskiego. Certyfikaty zdobyli także inni reprezentanci z regionu Puszczy Białowieskiej: Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza", Białowieskie Drezyny oraz Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Cztery spośród szczęśliwej jedenastki zawalczą o Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej na etapie ogólnopolskim.

Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, solidna porcja sportowej rywalizacji i ta piękna puszcza… Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, odbywający się w Hajnówce. Kto był ten wie! Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Hajnówce od 2012 r. jest jednym z przystanków maszerów – bowiem w ramach Pucharu Polski Nordic Walking odbywa się cykl zawodów w poszczególnych miejscowościach. Finał – dotąd rozgrywany w Gdańsku, siedzibie organizatora tj. Polskiej Federacji Nordic Walking,  w 2016 r. po raz pierwszy w  historii Pucharu Polski Nordic Walking to Hajnówka była gospodarzem finału. Nie inaczej było w trakcie tegorocznej edycji.

Impreza na stałe goszcząca we wrześniowym kalendarzu,  ma na celu promocję regionu Puszczy Białowieskiej oraz Województwa Podlaskiego jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Puchar przyciąga fanów aktywnego wypoczynku z całej Polski ale na trasie słychać także języki niemiecki, angielski, rosyjski… Wspaniała atmosfera zawodów, wielość atrakcji (dzięki staraniom Organizatorów każdy uczestnik ma szansę poznać Puszczę Białowieską w pigułce-  dzięki pakietom gwarantującym bezpłatny wstęp do BPN oraz przejazd kolejką turystyczną), bliskość Puszczy Białowieskiej sprawia, że co roku impreza przyciąga coraz więcej uczestników. W tym roku w „kijkowe” szranki o miejsce na podium stanęło ponad 950 osób (ponownie w Hajnówce został pobity rekord liczby uczestników!) – większość w finałowych koszulkach ze swoimi imieniem i nazwiskiem, zapewnionych przez Organizatora.

Puchar Polski Nordic Walking organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce we współpracy z Nadleśnictwem Hajnówka, Polską Federacją Nordic Walking oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, lokalnymi samorządami i LOT  Region Puszczy Białowieskiej.

            Puchar Polski Nordic Walking to impreza aktywnie promująca aktywny tryb życia i walory turystyczne Województwa Podlaskiego. Zapraszamy do udziału za rok!

Katarzyna Miszczuk